Tlenoterapia po przebyciu COVID-19

Zakażenie koronawirusem może przebiegać łagodnie i bezobjawowo. Czasami jednak wymaga hospitalizacji, a u sporej części pacjentów rozwija się zapalenie płuc, którego groźną konsekwencją często jest ostra niewydolność oddechowa. Ważną rzeczą staje się wtedy dbanie o odpowiednią saturację krwi, czyli wysycenie jej tlenem. Uznaje się, że optymalną wartością wysycenia hemoglobiny tlenem (SpO2), jest 92–96%. Wartości niższe mogą powodować przewlekłe niedotlenienie naszych organów.

Wspieranie niewydolności oddechowej po Covid-19 tlenoterapią normobaryczną

Choroba COVID-19 charakteryzuje się wieloma objawami, takimi jak:

  • mocne osłabienie
  • problemy z oddychaniem, duszności
  • silne pocenie się
  • zapalenie płuc
  • osłabienie wątroby, nerek
  • trudności z koncentracją i decyzyjnością

Te objawy oznaczają zarażenie się wirusem COVID-19 i mogą prowadzić do groźnych powikłań, które potrafią w mgnieniu oka wysłać nas do szpitala. Gdzie lekarze według ciągle aktualizowanych protokołów walczą by każdego pacjenta przywrócić, w jak najkrótszym czacie do 100% zdrowia. Jednym z głównych skutków oddziaływania wirusa na organizm człowieka jest niedotlenienie krwi, które często powoduje przeciążenie organów. By temu zapobiec pacjenci zostają podłączaniu do respiratorów Kopen Ceftin Zonder Recept Online , które mają za zadanie dostarczać drogą mechaniczną większą ilość tlenu do organizmu. By sprawniej i bezinwazyjnie poprawić dotlenienie organizmu pacjentów lekarze starają się implementować terapia tlenowa za pomocą komór z podwyższonym ciśnieniem.

Terapię taką zastosowano u pacjentów z niewydolnością płucną spowodowaną chorobą COVID-19. Skuteczność leczenia tlenem w warunkach podwyższonego ciśnienia potwierdzają badania przeprowadzone w chińskim mieście Wuhan przez doktora Zhong Yangling (źródło nr 1) na grupie pacjentów w trakcie leczenia COVID-19.

Złagodzenie objawów nastąpiło już po pierwszych seriach zabiegów. W ten sposób zwalczano hipoksemię (zbyt niski poziom tlenu we krwi). Zwiększanie ciśnienia powoduje dostarczanie większej ilości tlenu do komórek, co pozwala mu skuteczniej walczyć z chorobami i stanami zapalnymi. Stosowanie tlenoterapii barycznej zmniejszyło objawy duszności oraz bólu w klatce piersiowej. Poziom utlenienia krwi wrócił do normy, a wszelkie objawy choroby ustąpiły.

Podobne rezultaty zostały uzyskane w dwóch innych badaniach przeprowadzonych na pacjentach szpitalnych (źródło nr 2 i 3). Podsumowania wszystkich badań pokazują, że tlenoterapia w warunkach podwyższonego ciśnienia znacząco pomaga w leczeniu pacjentów przechodzących COVID – 19. Jednak bardzo często po przebyciu tej choroby następuje trwający do dwóch miesięcy spadek energii, osłabienie mięśni, zatory w naczyniach krwionośnych, polineuropatia, a w cięższych przypadkach migotanie przedsionków serca i włóknienie płuc. Jak w przypadku pomocy dojścia do zdrowia pacjentów przechodzących COVID -19, tlenoterapia ma znaczący czynnik, tak samo jest ona zalecana w rehabilitacji, dla osób które już zostały wyleczone z COVID-19.

Stosowanie tlenoterapii pomaga zniwelować skutki przebytej choroby. Bardzo ważnym czynnikiem w rekonwalescencji są zabiegi w komorze normobarycznej, które dotleniają organizm, działają przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie na obciążone organy (źródło nr.4). Już kilkanaście zabiegów normobarycznych jest w stanie przywrócić prawidłowy stan dotlenienia komórkowego. Natomiast działanie molekularnego wodoru może zatrzymać procesy zwyrodnieniowe i degeneracyjne po niszczącym działaniu SARS COV-2.

Sama sesja w komorze nie tylko leczy organizm od środka, ale również pozwala w pełni relaksować się klientom. Strefa ciszy panująca w środku

, wraz z relaksującą muzyką, w połączeniu z tlenoterapią zmniejsza poziom stresu i działa rewelacyjnie na psychikę. By o to zadbać w komorze 24h na dobę działa maszyna dekontaminacyjna, która  zabija wszelkie wirusy i bakterie.


Life Chamber zaprasza na 12-dniową kuracje po przebyciu COVID-19.

Terapia składa się z 12 sesji po 1,5 godziny, gdzie w bardzo wygodnych warunkach i pełnym spokoju otoczeniu, będą Państwo w stanie poprawić stan zdrowia czasami nawet od pierwszej sesji. W rezultacie znacząco złagodzić powikłania po przebytym zakażeniu koronawirusem i wrócić do pełni zdrowia.

 

Kuracja w promocyjnej cenie 900 zł (do wykorzystanie w maksymalnie 3 tygodnie)

 

Więcej informacji pod numerem 882 119 728 lub pod adresem info@lifechamber.pl

 

 

 

Źródła:

  1. https://www.hyperbaricmedicalsolutions.com/blog/report-from-china-outlines-potential-role-of-hbot-in-treating-severe-covid-19-cases
  2. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32574433/
  3. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32412891/
  4. http://www.oia.krakow.pl/images/2020_docs/20200407_covid-19__pl_2020_03_24.pdf