Harmonia dziecka – trening oddechowy dla najmłodszych

Autorki programu Profilaktyki Oddechu wraz z Life Chamber zapraszają dzieci do udziału w cyklicznych warsztatach oddechowych połączonych z terapią tlenową w komorze normobarycznej.

Nieprawidłowy oddech, to lawina, która ma swoje konsekwencje: nawracające infekcje, zaburzenia snu i problemy z koncentracją, nieprawidłowy rozwój twarzoczaszki, niewłaściwa pozycja spoczynkowa języka, zaburzenia połykania, wady zgryzu i wymowy oraz gorsza kondycja fizyczna.

W przeważającej liczbie placówek, przedszkolnych i szkolnych, dzieci przytłoczone są ilością zajęć i zadań kierowanych do nich. Szybkie śniadanie. Szybko na zajęcia. Szybkie sprzątanie zabawek. Szybkie wyjście na dwór, o ile w ogóle da się je wcisnąć w grafik. Szybkie ubieranie i rozbieranie. Presja staje się ogromna. Szybko, szybko, szybko. Kto szybszy, ten lepszy…

Wprowadźmy razem  zdrowe nawyki u naszych dzieci. Każdy wdech i wydech odgrywa znaczącą rolę dla naszego organizmu. Wprowadzenie prostych ćwiczeń oddechowych i treningu uważności będzie realnie wpływać na przyszłość naszych dzieci. Oddech to jedna z kluczowych metod wpływu na nasze zdrowie, wymowę, umysł, emocje i poczucie bezpieczeństwa. Ma ogromne znaczenie w świecie przepełnionym bodźcami i emocjami.

W programie:

  •  Rola oddechu z punktu widzenia logopedy.
  • Rola oddechu w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu.
  • Wyostrz swoje zmysły. Trening uważności. Uważność oddechu.
  • Emocje. Rozumiem. Akceptuję. Uwalniam. Rola oddechu w odczuwaniu emocji.
  • Rola oddechu w relaksacji.
Rodzic, w trakcie trwania zajęć, może skorzystać bezpłatnie z tlenoterapii.

Prowadzące (zamiennie):

Natalia Dul

Z wykształcenia logopeda, dziennikarka, aktorka. Posiada uprawnienia pedagogiczne. Praktykowała w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie filia we Wrocławiu na zajęciach z prawidłowej wymowy dla studentów aktorstwa. Zawodowo: właściciel gabinetu i Studio Aktorstwa LogoArtis we Wrocławiu, logopeda dla dzieci i dorosłych, trener emisji głosu, logopeda medialny i artystyczny, specjalistka z zakresu logopedii w biznesie, trener oddechu. Stworzyła i koordynowała liczne projekty logopedyczne, teatralne i logopedyczno-teatralne dla dzieci i dorosłych. W terapii kładzie nacisk na holistyczne i interdyscyplinarne spojrzenie poparte doświadczeniem i wykształceniem.

Katarzyna Miałkowska

Z wykształcenia logopeda, aktorka i pedagog. Zawodowo: logopeda dla dzieci i dorosłych, trener emisji głosu, logopeda artystyczny i medialny, specjalistka z zakresu logopedii w biznesie, instruktor zajęć teatralnych, wykładowca akademicki, specjalistka z zakresu logopedii w biznesie, trener oddechu. Autorka słuchowisk dla dzieci i licznych projektów teatralnych. Producent pomocy edukacyjnych dla dzieci i specjalistów m.in. gry „Laboratorium Zmysłów. Uważne dzieci”.

Harmonogram spotkań:

  • 23.01 godz. 17:00 – trening oddechowy dla najmłodszych.
  • 20.02 godz. 17:00 – trening oddechowy dla najmłodszych.

Cena – 140 zł (możliwość wykorzystania karnetów*)

Rezerwacje prosimy dokonywać na adres e-mail info@lifechamber.pl lub pod numerem telefonu +48 882 119 728.