Czy jesteś gotowy, aby odkryć cel swojego życia i aktywować swój pełny potencjał? Joga Kundalini to starożytna praktyka, która pomaga kierować potężną energię i zmieniać życie.

Jako praktykujący jogę dowiadujemy się, że oprócz zachodniego sposobu patrzenia na anatomię, istnieje również bardziej subtelna, energetyczna anatomia do przebudzenia. Jednym ze sposobów, w jaki możemy zrozumieć nasze istnienie i zwiększyć nasz potencjał, jest poznanie naszych dziesięciu ciał i praca z nimi. W Kundalini Jodze każdy z nas ma trzy ciała mentalne i sześć ciał energetycznych oprócz naszego ciała fizycznego. „Jeśli zrozumiecie, że jesteś Dziesięcioma Ciałami, i jesteś świadom tych Dziesięciu Ciał i utrzymujesz je w równowadze, cały wszechświat będzie z tobą w równowadze.”

Oto podsumowanie wszystkich 10 ciał :

  1. Ciało Duszy

Naszym pierwszym ciałem jest nasze Ciało Duszy. Nasze ciało duszy jest naszym przepływem ducha, naszym połączeniem z nieskończonością i dosłownie naszą duszą. To ciało jest naszym fundamentalnym i prawdziwym „ja”, dającym nam zdolność do życia z naszego serca. Ciało Duszy reaguje na każdą pracę serca i wzrost naszego Kundalini (energia siły życiowej, która unosi nasz kręgosłup).

  1. Negatywny umysł

Naszym drugim ciałem jest nasz Negatywny Umysł. Negatywny Umysł jest naszym pierwszym i często najsilniejszym „ciałem”, stale pracującym nad oceną naszego otoczenia i sytuacji pod kątem niebezpieczeństwa lub negatywnego potencjału. Nasz Negatywny Umysł zapewnia nam bezpieczeństwo i żywot, a także daruje nam, jak powiedział Jogin Bhajan, „tęsknotę za przynależnością”. Negatywny Umysł jest balansem między dyscypliną i integralnością.

  1. Pozytywny umysł

Nasze trzecie ciało to nasz Pozytywny Umysł. Nasz pozytywny umysł działa na rzecz oceny tego Achat Clopilet (Plavix) en Ligne sans Ordonnance , co jest korzystne, pozytywne i potwierdzające. To „ciało” dostrzega możliwości i pozwala nam identyfikować zasoby. Pozytywny umysł daje nam naszą siłę woli, a także naszą zabawę. Wszystko, co robimy, aby wzmocnić punkt pępka (silny kor) i zwiększyć naszą samoocenę, jest korzystne dla tego ciała.

  1. Neutralny umysł

Nasze czwarte ciało to nasz Neutralny Umysł. Nasz Neutralny Umysł absorbuje i ocenia oceny Umysłu Negatywnego i Pozytywnego i dostarcza nam wskazówek. Nasz Neutralny Umysł jest współczujący, intuicyjny i daje nam zdolność rozpoznawania biegunowości. Medytacja doskonale nadaje się do zrównoważenia tego ciała.

  1. Ciało fizyczne

Nasze piąte ciało to nasze ciało fizyczne. To ciało jest świątynią, w której wszystkie ciała mieszkają w jakiś sposób, w kształcie lub formie. Fizyczne Ciało daje nam możliwość zrównoważenia siebie i naszego życia, a także zdolność poświęcenia się dla naszych nadziei, marzeń i większej społeczności. Ciało to posiada również energię Nauczyciela. Ciało fizyczne uwielbia regularne ćwiczenia i dzielenie się tym, czego się nauczył.

  1. Arcline

Nasze szóste ciało jest naszą linią łukową. Możesz wizualizować swoje Arcline Body jako aureolę, rozciągającą się od płatka ucha do płatka ucha i obejmujące linię włosów i czoło. Kobiety mają drugą linię łuku wzdłuż linii piersi. Nasze ciało Arcline daje nam możliwość zarówno projektowania, jak i intuicyjności. To ciało daje nam możliwość skupienia się i medytacji. Arcline dobrze reaguje na sekwencje przysadki mózgowej, a także drishti (spojrzenie) na trzecie oko.

  1. Aura

Nasze siódme ciało jest naszą Aurą. To ciało jest naszym elektromagnetycznym polem energii, które otacza nasze Ciało Fizyczne. Aura jest naukowo mierzalna, a także naukowo potwierdzona! Nasza Aura działa jak pojemnik na naszą pranę, naszą energię siły życiowej. Ciało to działa również jako tarcza ochronna i pozwala nam wznieść się – zarówno energetycznie, jak i świadomie. Medytacja jest korzystna, podobnie jak noszenie włókien naturalnych. Uważa się, że kolor biały, który zawiera wszystkie kolory widma, rozszerza i powiększa naszą Aurę.

  1. Ciało praniczne

Nasze ósme ciało jest naszym ciałem pranicznym. Oddychając, stale pracujemy z naszym Ciałem Pranicznym, aby wprowadzić siłę życiową. To ciało daje nam dar energii do działania i spełnienia. Cała pranayama będzie miała pozytywny wpływ na nasze ciało praniczne.

  1. Subtelne ciało

Nasze dziewiąte ciało jest naszym Ciałem Subtelnym. To ciało pozwala nam wyjść poza to, co przed nami, do uniwersalnej gry wszystkiego. Nasze Subtelne Ciało jest głęboko splecione z naszym Ciałem Duszy. Kiedy umieramy, nasze Subtelne Ciało przenosi naszą Duszę. Wielu wielkich nauczycieli nadal wywiera na nas wpływ poprzez swoje Subtelne Ciało, po śmierci ich Ciała Fizycznego. Nasza zdolność do opanowania tkwi w tym ciele. Zgodnie z opanowaniem praktyka Kundalini przez 1000 dni z rzędu jest sposobem na zrównoważenie Ciała Subtelnego.

  1. Ciało Promienne

Nasze dziesiąte ciało jest naszym Promiennym Ciałem. To ciało jest dokładnie tak, jak brzmi – daje nam blask, a także naszą odwagę, naszą szlachetność. Ludzie magnetyczni i / lub charyzmatyczni są świetnymi przykładami dobrze rozwiniętych i zrównoważonych Promienistych Ciał. Największą rzeczą, jaką możemy zrobić dla naszego Promiennego Ciała, jest zaangażowanie. Zaangażowanie w naszą praktykę, życzliwość, prawdę i doskonałość w życiu to świetny sposób na wzmocnienie naszego blasku.