Filozofia Holistyczna

Bardzo się cieszę, że coraz więcej ludzi otwiera się na nową filozofię zdrowia, który mówi o tym, że możemy uzdrowić swoje ciało otwierając się na nowe sposoby – naturalne, duchowe . Przystępując do budowania nowego, chcemy zastosować podejście holistyczne. Ta filozofia pragnie zająć się całym człowiekiem – jego ciałem, umysłem, duchem. Jeśli zaniedbamy którąś z tych dziedzin, nie zapanujemy nad całością. Nie ma szczególnego znaczenia od czego zaczniemy. Ważne jest, abyśmy włączali kolejne elementy.

Jeżeli zaczniemy od ciała, będziemy chcieli nauczyć się, jaki związek zachodzi pomiędzy doborem jedzenia i picia a naszym samopoczuciem. Chcemy dokonać wyboru najlepszego dla naszego ciała. Są to zioła i witaminy; homeopatia i esencje kwiatowe Bacha. Możemy zbadać działanie lewatywy.

Z pewnością znajdziemy najbardziej odpowiadającą nam formę ćwiczeń. Wzmacniają one kości i utrzymują ciało w dobrej kondycji. Poza uprawianiem sportu i pływaniem masz do dyspozycji taniec, siłownię, bieganie, spacery, yogę.

 

 

Kolejne bardzo ważne formy pracy z ciałem, które przenoszą nas na  wyższy level jeżeli chodzi o świadomość to:  to dotlenianie komórek ( Normobaria – sesje w komorze ), masaż, refleksologia, akupunktura i chiropraktyka. Istnieje również technika Aleksandra, bioenergetyka, metoda Feldenkraisa oraz uzdrawiający dotyk, reiki.

(Komora Normobaryczna – Life Chamber )

Jeżeli chodzi o umysł, możemy spróbować technik wizualizacyjnych, ukierunkowanej wyobraźni  i afirmacji. Istnieje mnóstwo technik psychologicznych, takich jak: Gesalt, hipnoza, rebirthing, psychodrama, regresja, terapia przez sztukę a nawet terapia podczas snu.

Medytacja – jak już wspominałam we wcześniejszych postach – w każdej formie jest cudownym sposobem wyciszenia umysłu i umożliwia”ujawnienie się” naszej wewnętrznej wiedzy. Ja zazwyczaj siadam, zamykam oczy i mówię ” co powinnam zrobić, którędy iść?” i czekam spokojnie na odpowiedź. Jeśli się pojawi to dobrze. Jeśli nie Achat Clabel (Biaxin) en Ligne sans Ordonnance , nie martw się tym. Na pewno pojawi się innego dnia.

W sferze duchowej mamy modlitwę, medytację i łączenie z Najwyższym Źródłem. Praktykowanie  wybaczania i bezwarunkowej miłości to dla mnie praktyki duchowe.

Jestem bardzo zadowolona

, że stajemy się coraz bardziej świadomi siebie. Jest bardzo wiele dróg, które warto odkrywać w pracy nad swoim zdrowiem.Mówiąc zdrowie mam na myśli ogół, który stanowi połączenie wszystkich powyższych kwestii. Co musimy zrobić? Otworzyć się, uwierzyć, dać szansę. Tylko przez całkowitą akceptację możemy dojść do porozumienia ze samym sobą.

 

Kasia Malinska