Czym “karmić” skórę by służyła nam pięknym wyglądem przez długie lata

Nauczeni jesteśmy, że pielęgnacja skóry opiera się na dobrych kremach. Nic bardziej mylnego – nie ważne jak dobry krem, zawsze dociera on tylko do wierzchnich warstw naskórka. Nie zrozumcie mnie źle, absolutnie nie namawiam Was abyście wyrzuciły  w kąt ulubione kremy. Jednak w czasach, w których na co dzień popełniamy mnóstwo zbrodni przeciwko zdrowej skórze, same kosmetyki to za mało, by zrównoważyć fatalny wpływ pracy w klimatyzowanych pomieszczeniach, palenia, życia w pędzie i stresie, braku snu, smażenia się na słońcu czy wielogodzinnego noszenia makijażu. Dlatego Wasza skóra potrzebuje dodatkowego wsparcia.

Poniżej  przedstawiam Wam 4 obowiązkowe zasady dzięki którym Wasza  skóra odwdzięczy się zdrowym i pięknym wyglądem:

 

  • Nawadnianie – nikogo nie zaskoczę. Codziennie tracimy znaczną ilość wody (przeciętny człowiek ok 2.5l., osoby uprawiające sporty jeszcze więcej). Jak wiemy  ludzki organizm w 70% składa się z wody, dlatego tak ważne jest by systematycznie pić! Jeśli nie lubicie smaku wody, polecam dorzucenie do niej cytryny, malin, brzoskwiń, mięty, bazylii lub odrobiny miodu.
  • Tlen – znacie to uczucie, kiedy wracacie z wakacji, nie ważne czy to lato czy zima, morze czy góry – wasza skóra jest promienna, napięta i odżywiona? To sprawa drogocennego tlenu.  Jesteśmy przyzwyczajeni, że większą część roku spędzamy w pomieszczeniach – dom, praca, centrum handlowe, siłownia. Nie dość, że nie dostarczamy naszym komórkom życiodajnego tlenu, to jeśli już zdecydujemy się na miejski spacer, najprawdopodobniej za wiele z niego nie skorzystamy. Komora normobaryczna Life Chamber w naturalny sposób suplementuje nam wyżej wspomniany deficyt tlenu, a dzięki wysokiemu jego stężeniu, już jedna sesja sprawi, że poczujemy się jakbyśmy wrócili z dobrego SPA.

  • Zdrowe jedzenie – głównie produkty bogate w witaminy C, B, A ,E oraz beta caroten czyli warzywa owoce oraz zdrowe tłuszcze, to nasi drodzy przyjaciele. Jeśli macie awersje do warzyw, polecam soki warzywne, które w szybki sposób przetransportują potrzebne witaminy i składniki mineralne.

  • kremy i produkty do pielęgnacji – to o nich myślimy w pierwszej kolejności kiedy  dopadną nas pierwsze oznaki starzenia się skóry lub gdy nasza cera nagle zaczyna być problemowa. Niestety na niewiele się zdadzą jeśli pominiemy trzy pierwsze podpunkty. Owszem nasza skóra potrzebuje nawilżenia i odżywienia http://fbs-soft.de/nl-lng/altilev/index.html , jednak nawet najlepszy kosmetyk zda się na nic jeśli nie będziemy zdrowo jeść, nawadniać się, a przede wszystkim systematycznie dotleniać nasz organizm.

Tylko symbioza tych 4 powyższych zasad będzie stanowiła o naszym pięknym wyglądzie, które jak wiadomo jest „efektem ubocznym” naszego zdrowego ciała i ducha. Dlatego nie zapominajmy o żadnym z nich !

Kasia Malinska