6 oznak starzenia się skóry dłoni

Swoją  twarz traktujemy jak dzieło sztuki –  najlepsze kremy, filtry przeciwsłoneczne i środki przeciwstarzeniowe. Robimy wszystko aby zachować jej młodość. Ale co z  rękami ? Delikatna skóra i paznokcie są często przepracowane i niechronione. Bez długotrwałego rytuału pielęgnacyjnego na naszych dłoniach mogą zacząć pojawiać się plamy a struktura skóry może szybko się zmieniać –  oznaki starzenia skóry dłoni są często szybciej zauważalne niż skóry twarzy.

 

Plamy Słoneczne

Ciemne plamy na grzbietach dłoni są spowodowane latami ekspozycji na słońcu. Chronienie przed słońcem  jest kluczowe, przed wyjściem z domu nałóż odrobinę kremu z filtrem przeciwsłonecznym o szerokim spektrum SPF.  Sesje w Komorze Normobarycznej Life Chamber pomagają rozjaśnić ciemne plamy a często pozbyć się ich na zawsze !

Pomarszczona skóra

Ekspozycja na światło UV prowadzi również do uszkodzenia kolagenu, które rozrzedza skórę i sprawia, że staje się ona mniej elastyczna.  Twoja pierwsza linia obrony: filtr przeciwsłoneczny. Ponadto, te same dostępne bez recepty retinole stosowane w leczeniu zmarszczek na twarzy mogą być również stosowane w celu poprawy tekstury dłoni.
Najskuteczniejszą jednak metodą w poprawie elastyczności skóry są zabiegi w Komorze Życia. Jak już wiele raz powtarzałam, skoncentrowany tlen w komorze dociera do głębszych komórek, gzie je naprawia. Kremy i sera pielęgnacyjne – nawet te najlepsze – są wstanie dotrzeć tylko do wierzchnich warstw naskórka.

Żyły na rękach

Niestety…są nieuniknione.  Utrata objętości tłuszczu Kaufen Avandaglim (Amaryl) Online ohne rezept , która pojawia się z wiekiem, odsłania żyły, które wcześniej były schowane.  Z tym niestety najtrudniej jest sobie poradzić, jednak istnieją w aptekach specjalne kremy z kwasem hialuronowym, które  radzą sobie doraźnie.

Suche plamy

Utrzymywanie nawodnionych rąk nie stanowi problemu. Jednak wraz z wiekiem funkcja bariery skórnej słabnie i staje się bardziej podatna na zewnętrzne czynniki drażniące, takie jak mydło i woda. Rezultat: zwiększona suchość, stany zapalne, a czasem nawet pęknięcia w zewnętrznej warstwie skóry. W przypadku wilgoci przez cały dzień zaleca się stosowanie nawilżającego  kremu do rąk bogatego w środki zmiękczające skórę, który zawiera sole glinu. W składzie podobnie do technologii stosowanej w antyperspirantach, aby zapobiec przedostawaniu się wilgoci ze skóry, do kremów do rąk dodaje się  sole glinu, aby stworzyć barierę, która utrzymuje wodę  na zewnątrz. Ponieważ nadmierne mycie może wysuszyć skórę i spowodować stan zapalny, zminimalizuj przedłużony kontakt z wodą i ponownie nakładaj krem  za każdym razem, gdy myjesz ręce.

Odstające skórki

Nie tylko wyglądają one niechlujnie, ale mogą również prowadzić do infekcji i uszkodzenia paznokci. Wykonuj te czynności kilka nocy w tygodniu, aby Twoje skórki były jak nowe: Użyj chemicznego środka do usuwania skórek, aby rozpuścić martwe komórki  a następnie delikatnie odepchnij skórę za pomocą narzędzia do pielęgnacji paznokci . Nigdy nie odcinaj naskórka – to jak otwieranie drzwi dla bakterii.

Żółte paznokcie

Żółte paznokcie mogą dodać lat do Twojego wyglądu. Chociaż odbarwienie jest prawdopodobnie wynikiem polerowania, może być oznaką poważniejszej infekcji grzybiczej, więc najpierw skonsultuj się z lekarzem. Aby usunąć plamy spowodowane przez lakier do paznokci, przetrzyj paznokcie sokiem cytrynowym; naturalny kwas cytrynowy rozjaśni żółtawy odcień.